Tym razem setup oświetlenia zainspirowany jednym z setupów, który przedstawił jakiś czas temu kolejny z naszych ulubionych fotografów Karl Taylor. Karl użył dwóch dużych paneli rozpraszających po bokach modelki, za nimi postawił po jednej lampie studyjnej i regulując odległość lamp od paneli oraz moc światła – dzięki temu można uzyskać nieskończoną ilość możliwości, zupełnie innego rozpraszania i skupiania światła niż dają zwykłe softboxy, w których odległość „żarówki” od płaszczyzny rozpraszającej jest zawsze taka sama.

My zdecydowaliśmy się na użycie tego rozwiązania tylko połowicznie, jako światło główne posłużyła lampa studyjna z oktagonalnym softboxem 120 cm, ustawiona z boku modelki, nieznacznie pochylona w dół.

Po drugiej stronie – blenda rozebrana do golasa, czyli panel rozpraszający zaczepiony na dwóch statywach – ustawiony z drugiego boku modelki, równolegle do linii obiektywu.

Światło konturowe – po prawej stronie kadr – duży strip z minimum mocy, tak żeby bardzo delikatnie zaznaczyć obrys włosów, szyi.

Wreszcie ostatnie światło – oświetlenie tła – zdecydowaliśmy się na przymknięte wrota, ponieważ klasyczny reflektor z gridem dawał zbyt wymuskany i regularny kształt. Dzięki wrotom zyskaliśmy ładny gradient na tle, ale o niezbyt regularnym, okrągłym kształcie.

Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć jak mniej więcej wyglądał setup.

Makijaż: Karolina Rodak ART
Modelka: Paulina Bielska

CB_PAU_007 CB_PAU_006 CB_PAU_005 CB_PAU_004 CB_PAU_003 CB_PAU_002 CB_PAU_001 IMG_5205


Tak, tak, tak, błyskane zdjęcia przy krótkich czasach synchronizacji wychodzą najlepiej nad morzem :)

Sprawdziliśmy tą teorię, którą sprzedał nam jeden z naszych z ulubionych fotografów amerykańskich… Coś w tym jest, ostre słońce w roli „kickera” na tle nieba i wody zlewającej się w lini horyzontu, wygląda bajkowo, niecodziennie, czyli tak jak lubimy, światło zastane ssie! :D

W roli głównej wystąpił zestaw plenerowy znanej na naszym rynku firmy Jinbei i szybko rozkładana 90 cm octa.

To dało nam wystarczającą siłę błysku i wystarczająco miękkie główne światło, aby uzyskać oczekiwany efekt w samo południe. Jak wcześniej wspomniałem, rolę bardzo delikatnego konturu spełniło słońce, które było w idealnej pozycji – czyli mniej więcej na godzinie 1:00 (co dobrze ilustrują cienie na zdjęciach).

Zestaw spisał się na medal, z małym wyjątkiem, niestety szybko się przegrzewa, podobno nie ze względu na gorącą Modelkę, w którą w świetnym stylu wcieliła się Dorota Policha.

Po jakimś czasie, trzeba robić sporo przerw, zmiana baterii nie pomaga specjalnie, co wskazuje na przegrzaną elektronikę. Niestety chłodzenie jest praktycznie żadne i trzeba liczyć się z taką sytuacją, nie jest to już najnowszy model, ale mimo wszystko jest to spora wada i do poważnej sesji z niecierpliwymi klientami ten sprzęt raczej nie ma zastosowania :(

Całość na czasach rzędu 1/2500 – 1/5000 pozwoliły nam wyzwolić stare, dobre Pixel Kingi, bez najmniejszych śladów kurtyny migawki na zdjęciach. Dzięki temu mogliśmy uzyskać małą głębię ostrości, bez konieczności używania filtrów ND – co zawsze wiąże się z utratą jakości obrazu i sporymi problemami dla auto-focusa.

Jeżeli macie jakieś pytania związane z błyskaniem na krótkich czasach, walcie jak w dym, chętnie odpowiemy i podzielimy się doświadczeniami :)

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Hell_Dor_001 Hell_Dor_002 Hell_Dor_003 Hell_Dor_004 Hell_Dor_005 Hell_Dor_006 Hell_Dor_007 Hell_Dor_008 Hell_Dor_009

 

 

 


Druga odsłona ceglanej sesji, tym razem twarde światło i niemniej zmysłowy klimat…Modelka: Angelica Bednarek
MUA: Marlena Cybula Make Up Artist
Fryzura: Kamil Kotfiła

Hard_brick_C_01 Hard_brick_C_02 Hard_brick_C_03 Hard_brick_C_04 Hard_brick_C_05

Majówka na Pomorzu, śliczna i dzielna Modelka, pogoda nas nie rozpieszczała, mimo że nie widać tego na zdjęciach :)

Modelka: Karolina Czasnojc

Karolina_GD_001 Karolina_GD_002 Karolina_GD_003 Karolina_GD_004 Karolina_GD_005 Karolina_GD_006 Karolina_GD_007 Karolina_GD_008 Karolina_GD_009 Karolina_GD_010 Karolina_GD_011

 

 


Nic dodać nic ująć, Angelica rozwala system, to pierwsza z dwóch części z tego cyklu, reszta niebawem :)

Modelka: Angelica Bednarek
MUA: Marlena Cybula Make Up Artist
Fryzura: Kamil Kotfiła

Hard_brick_A_01 Hard_brick_A_03 Hard_brick_A_04 Hard_brick_A_05 Hard_brick_A_06 Hard_brick_A_07 Hard_brick_A_08


Sesja dla Fundacja Pomocy Goldenom Aurea gotowa, Heniek, Oskar i Nela w roli głównej, miłego oglądania, nie ma lepszego zdjęcia na deprechę niż złoty pies dziarsko wsuwający patyki :D Pozdrawiamy opiekunów i wszystkich wspomagających fundację. Niech złote kłaki będą zawsze z Wami :D

Więcej zdjęć na FB

Fundacja_002 Fundacja_003 Fundacja_026 Fundacja_034 Fundacja_036 Fundacja_039 Fundacja_043


More Posts


Złoty plener, zapowiedź…
23/03/2014

Złoty plener, zapowiedź…

Angry again…
16/03/2014

Angry again…

Róże, superclamp i butelka mleka :)
02/03/2014

Róże, superclamp i butelka mleka :)

Nasza nowa strona…
28/02/2014

Nasza nowa strona…

  • Facebook
  • Twitter